České saxofonové kvarteto

Aktualizováno: 24. 4. 2019

 

O nás

Roman Fojtíček

Radim Kvasnica

Otakar Martinovský

Michal Kostiuk

České saxofonové kvarteto tvoří hráči, kteří ovládají hru na všechny typy nejvíce užívaných saxofonů. Jejich společnou motivací je nejenom dlouhodobý zájem o saxofon, ale i o hru v komorním ansámblu podložený dlouholetými zkušenostmi v klasické i jazzové hudbě.


České saxofonové kvarteto za svou několikaletou existenci odehrálo stovky koncertů a představení po celé České republice. Vystupovalo, mimo jiné, ve Smetanově síni Obecního domu, Dvořákově síni Rudolfina, Zrcadlové kapli Klementina a dalších proslulých koncertních sálech.


České saxofonové kvarteto se prezentuje několika typy programů, ve kterých v plné šíři uplatňuje žánrovou rozmanitost svého reperoáru. V obsazení soprán, alt, tenor a baryton saxofon tak představuje saxofony v hudbě klasické, jazzové, ale netradičně i ve spojení se stepem nebo zpěvem.

cd v prodeji

CD 5 voices & saxophones v prodeji na koncertech, nebo v Kriskros café, Masarykovo náměstí 1960, Brandýs nad Labem.

Nově k zakoupení i na iTunes a stránkách Supraphonu.


Záběr kvarteta v reportáži z festivalu Hortus Magicus v Květné zahradě v Kroměříži. Září 2017. Čas 32:30

Tiše padá sníh s Markétou Mátlovou, adventní koncert 27. 11. 2016, Radotín

Reportáž z koncertu ve Františkových lázních 1. 7. 2016


České saxofonové kvarteto natočilo 3 písně na CD “Perfect Day” operní pěvkyně Markéty Mátlové (Tiše padá sníh, Summertime, My funny Valentine)České saxofonové kvarteto nahrálo ve studiu na Kavčích horách 3 písničky na vánoční CD švédského operního pěvce Rickarda Söderberga “Make The Yuletide Gay”

(Baby, It's Cold Outside, Marshmallow, What if Santa is Gay?)Videoklip k písničce What if Santa is gay?Přídavek z koncertu 10. 4. 2019 v divadle v Prostějově. S KrisKros a cappella CZE - Amorada, Waldir de Azevedo. V aranžmá Oty Martinovského a Davida Vaňáče.